Povežite se sa nama

ZAGAĐENOST VAZDUHA U CRNOJ GORI: Gušimo se bez panike

Prema zakonu broj dana u godini u kojima koncentracija štetnih čestica u vazduhu, koje utiču na plućna i srčana oboljenja, ne smije prekoračiti propisanu graničnu vrijednost je 35. Taj broj...
ZAGAĐENOST VAZDUHA U CRNOJ GORI: Gušimo se bez panike

DRŽAVA NEPOPISANE IMOVINE: Čija je Crna Gora

Deset godina nakon donošenja Zakona o državnoj imovini, Crna Gora još nema uspostavljen jedinstveni sistem evidencije državne imovine, niti zakonom predviđeni registar nepokretnosti. Da imamo,  bilo bi moguće saznati za...
DRŽAVA NEPOPISANE IMOVINE: Čija je Crna Gora

ELEKTRONSKO ZAKAZIVANJE: Dva viđenja reforme

Dok u Sindikatu doktora medicine tvrde da je zdravstvo na aparatima, te da je e-zakazivanje doživjelo fijasko, u Ministarstvu zdravlja smatraju da su rezultati reforme izuzetni   Iz Sindikata doktora...
ELEKTRONSKO ZAKAZIVANJE: Dva viđenja reforme

LJUPKA KOVAČEVIĆ, ANIMA: Teže je nego devedesetih

Ne znam da li će SPC i DPS napraviti komrpomis. Ne znam ni da li je kompromis dobar. Znam samo da je Crna Gora propustila šansu da bude građanska, demokratska,...
LJUPKA KOVAČEVIĆ, ANIMA: Teže je nego devedesetih

MONITOROVA ANKETA: Pregovori sa crkvom u Crnoj Gori, ne u Beogradu

Komentari na izjavu mitropolita Amfilohija da će vlast pregovarati sa njim, a ne sa Patrijaršijom, uz podsjećanje da je Mitropolija samostalna i autonomna kroz vjekove   DRAGAN ŠOĆ, ADVOKAT: Opštepoznati...
MONITOROVA ANKETA: Pregovori sa crkvom u Crnoj Gori, ne u Beogradu

EU I MI: Člastvo do 2030. pod upitnikom 

Evropska stabilizaciona inicijativa (ESI), vodeća ekspertska institucija za pitanja jugoistočne Evrope i procesa proširenja je objavila 15. januara  detaljnu analizu o procesu proširenja, koji je odavno izgubio na dinamici.  ESI...
EU I MI: Člastvo do 2030. pod upitnikom 

Kristina Mihailović, izvršna direktorica Udruženja Roditelji: Vršnjačko nasilje je slika našeg društva

Djeca uče od nas, mi smo im primjeri u svemu,  mi smo jedini odgovorni za njihovo ponašanje. Uzaludna je sva priča o tome da nešto treba da se radi ovako...
Kristina Mihailović, izvršna direktorica Udruženja Roditelji: Vršnjačko nasilje je slika našeg društva

UGOVOR O DJELU, MANIPULACIJE I NEZAKONITOSTI: Predizborni štapovi i šargarepe

Privremenim ugovorima poslodavac može da angažuje radnu snagu za konkretan, naručeni posao, obično dodatani, koji se ne može završiti sa postojećim brojem zaposlenih. Međutim, i na državnom i na lokalnom...
UGOVOR O DJELU, MANIPULACIJE I NEZAKONITOSTI: Predizborni štapovi i šargarepe

SA ČIME SE SUOČAVAJU MJEŠTANI SELA I KATUNA CRNE GORE: Čovjek je čovjeku najveći vuk

Pljačkaški pohodi po crnogorskim selima i katunima sve su učestaliji   Život u crnogorskim selima i katunima sve više se svodi se na preživljavanje, provale, krađe i razbojništva. Crnogorski elektrodistributivni...
SA ČIME SE SUOČAVAJU MJEŠTANI SELA I KATUNA CRNE GORE: Čovjek je čovjeku najveći vuk

PUTIN I  MOĆ: Ustav po svojoj mjeri

Vladimiru Putinu 2024 , ističe drugi  predsjednički mandat. Posle toga, prema Ustavu, Putin više ne bi mogao da se kandiduje. U srijedu 15. januara,  Putin je predložio Federalnoj skupštini korenitu...
PUTIN I  MOĆ: Ustav po svojoj mjeri

Novi broj

POŠALJI PRIČU

PDF ARHIVA

Kolumne

Još vijesti