Povežite se sa nama

DRUŠTVO

Zgrada kao kiosk

Objavljeno prije

na

Mnogi strani i domaći mediji objavili su početkom maja vijest kako je proslavljeni škotski glumac Šon Koneri osumnjičen za korupciju i pranje novca u postupku koji se vodi u Španiji protiv osoba umiješanih u poslove urbanističkog planiranja i izgradnje objekata u španskom ljetovalištu Marbelja. DALEKO JE MARBELJA: Dnevni list El Mundo objavio je vijest da je sud u Španiji pozvao poznatog glumca i njegovu suprugu Mišelin, koji su tokom 2004. i 2005. u Marbelji izgradili velelepnu vilu na lokaciji na kojoj, kako istražitelji sumnjaju, gradnja nije bila dozvoljena.

Nezakonitu dozvolu za gradnju vile Koneriju je izdao tadašnji, sada pokojni gradonačelnik Marbelje Jesus Gil i on je jedan od 30 optuženih za malverzacije u urbanističkom planiranju Marbelje.

Mediji navode da je Šon Koneri svoju vilu prodao i na njoj dobro zaradio! Sada je u obavezi da se pred španskim sudom pojavi 27. maja.

Oba turistička mjesta, Marbelju i Budvu, u razmaku od nekih pet godina zapljusnuo je takozvani investicioni bum tokom kojeg su stranci, među kojima su bili najbrojniji ruski državljani, ulagali ogroman kapital u atraktivne lokacije uz morsku obalu. Urbanizacija prostora i korupcija, koja ju je pratila uzela je toliko maha da su zelene površine nestajale pred bagerima. Kao danas u Budvi.

Sve je prestalo kada je federalna policija upala u zgradu opštine u Marbelji i pohapsila veliki broj zaposlenih, načelnika službi, katastra, policijskih inspektora, advokata… Odjek te akcije je i ovaj poziv na sud za slavnog Džejms Bonda 007.

Marbelja u Budvi – što prije to bolje, napisao je nedavno bivši vice predsjednik turističke metropole, arhitekt Jovo Zenović, aludirajući na brojne zloupotrebe prilikom donošenja nove planske dokumentacije za teritoriju koju pokriva opština Budva.

Odgovornost za devastaciju Budve nije moguća dok ne dođe do promjene vlasti na republičkom nivou. Turistička prijestonica ima dobro organizovan graditeljski lobi tijesno uvezan s ključnim Vladinim resorima. Podijeljena je teritorija uz obalu među domaćim tajkunima, donose se planovi kojima se gradnjom pokriva svaki njen pedalj.

U Marbelji se pokreće odgovornost za devastaciju prostora, ovdje se divlji graditelji tetoše i paze. Mijenjaju se pravila, zakoni i propisi, izvode prave vratolomije u lokalnom parlamentu da se bogatim i moćnim graditeljima legalizuju divlje podignuti objekti.

UCJENA RESTISA: Skandal oko legalizacije zgrada koje je nedavno u zaleđu hotela Sveti Stefan bez odobrenja za gradnju podigao grčki zakupac hotelskog kompleksa Sveti Stefan-Miločer Viktor Restis, prevazišao je sve do sada viđeno.

Zgrade podignute u parku elitnog ljetovališta, na mjestu gdje ni jednim planom nije predviđena gradnja, jedna sa dva a druga sa preko tri etaže, nijesu mogle biti legalizovane ni na koji način. Pronađeno je solomonsko rješenje, da se betonske građevine od nekoliko hiljada kvadrata proglase – privremenim objektima. Perionicom za veš, spremištem, kuhinjom, ostavom i slično. Nešto kao kiosk!

Grci su na nedostojan način ucijenili Vladu i građane, koji željno iščekuju da Svetac nakon trogodišnje pauze startuje na turističko tržište.

Poručili su, ukoliko im se bespravni objekti ne legalizuju, neće ove sezone otvoriti elitni hotel. Uslijedio je snažan politički pritisak iz Podgorice na lokalnu upravu u Budvi, da kako zna i umije, legalizuje obje zgrade.

Početkom sedmice, na sjednici SO Budva, većinom glasova odbornika vladajuće DPSDP koalicije usvojena je odluka o izmjenama programa korišćenja privremenih lokacija, kojom se omogućilo da ti objekti na Svetom Stefanu postanu legalni.

Odluka je izazvala burno negodovanje odbornika opozicije, koji su postupak legalizacije ocijenili kao „flagrantno kršenje zakona kojim se Opština Budva servisno odnosi prema državi i interesima stranaca.”

UTVRDITI JAVNI INTERES: „Sekretar Zlatko Dragović (podnosilac incijative za legalizaciju), svjesno krši zakon. To je ništavna odluka pa je i rješenje koje se na osnovu nje odnosi – ništavno. Gazite zakon na očigled svih građana… Duboko rizikujete da podržite nezakonitu stvar i da možda sjutra odete u zatvor. Kako ćete pogledati u oči onim ljudima koji odgovaraju za takvu gradnju. Ako je to strateški važno za Crnu Goru, zašto to rješavamo na ovaj način. Neka se utvrdi javni interes pa neka to radi Skupština Crne Gore “, kazao je Branko Vujičić, odbornik SNP.

„Jedan naš sugrađanin dospio je u zatvor zbog bespravne gradnje. Ovdje imate poseban tretman, jedan za domaće stanovništvo i građane a drugi za strance i njihov kapital. To je veoma opasno. Zakoni ove države ne važe za Grke. Nama je izgleda bolje da uzmemo strano državljanstvo”, rekao je Đorđije Pribilović. On je apelovao da Budvani Paštrovićima ne uništavaju ekskluzivnost Svetog Stefana.

„Prva i osnovna obaveza SO Budva, ove lokalne samouprave nije da se otvori Sveti Stefan, nego da se poštuje zakon”, kazao je Pribilović.

Šef budvanskog SNP Veselin Marković upozorio je da su nadležne službe Opštine po službenoj dužnosti morale protiv grčkog zakupca podnijeti krivičnu prijavu zbog bespravne gradnje. „Ukoliko opština ne funkcioniše, onda moraju građani. Ja ću, ukoliko to ne bude uradila moja partija, lično podnijeti krivičnu prijavu protiv Restisa”, najavio je Marković.

GRCI PRED BANKROTOM: Krsto Rađenović iz SNP, predložio je sekretaru za urbanizam Zlatku Dragoviću da odluku povuče i da se napravi Detaljni urbanistički plan na toj lokaciji.

„Da ne biste bili jedan od učesnika uništavanja ovog područja. Četiri godine Sveti Stefan ne radi. Posustalo je snage Paštrovićima. Podsjećam vas da su svi oni koji su došli na Sveti Stefan propali. Montenegroturist je uništen. Josip Broz je počeo ovdje da gradi, ali nije dočekao. Znamo gdje je završio gazda Jezda. Budvanska rivijera je pred kolapsom, a ja vam kažem da su Grci pred bankrotom. Tamo su redovi i kolone za naplatu izvedenih radova”, slikovito je Rađenović predstavio situaciju na Svecu.

Predstavnici vlasti nijesu krili činjenicu da SO Budva donosi nezakonitu odluku. Ona je pravdana višim interesom „otvaranja Svetog Stefana”.

Zanimljivi su obrti u stavovima predsjednika parlamenta Krsta Ljubanovića.

„Investitor nije smio da radi te, nazovi pomoćne objekte, a da nije dobio neophodne papire. Mi znamo da to nije privremeni objekat, već zgrada sa tri sprata. Siguran sam, bio sam u Budvanskoj rivijeri, da ugovorom o zakupu takvi objekti nijesu predviđeni. Ali, uradiću sve, makar bilo nezakonito i nelegalno da pomognem da se Sveti Stefan otvori ove sezone”.

PROTEST MJEŠTANA: Dan kasnije, grupa mještana Svetog Stefana organizovala je protest pred početak nastavka sjednice, revoltirana odlukom SO i haotičnim stanjem na području Pržna i Svetog Stefana. Ljubanović brzo mijenja stav o Restisovoj investiciji, ali donijetu odluku ne poništava.

„Investitori na Svetom Stefanu navodno su bili izveli neke radove na metar-dva iznad zemlje i nijesu nikoga ugrožavali, a sada čujem od mještana da su napravili dva-tri sprata. Mislim da je to nelegalno i da to treba skloniti, zašto ne i porušiti. Jedan od naših građana iz Grblja prije nekoliko dana bio je uhapšen zbog divlje gradnje, dok na drugoj strani drugi grade i ne odgovaraju ni za što, nego ih čak i podržavamo”, rekao je Ljubanović.

Raditi nezakonito nije nikakva sramota smatra potpredsjednik Lazar Rađenović:

„Zaista je nesporno i neodbranjivo da je Restis počinio neoprostivu grešku. Za nas je ipak važan drugi aspekt. Nije sramota dati podršku investitoru. Neophodno je boriti se za investitore, hvatati ih za ruku i dovoditi ovdje da nešto rade….”

Legendarni agent 007 očigledno nije znao da se raj za investitore sa svih meridijana nalazi u Budvi a ne u Marbelji. Ovdje se progone manji neimari, koji bez dozvola naprave nekih 200-300 kvadrata. Oni, čije se bespravne građevine mjere hiljadama kvadratnih metara dobijaju status uvažene gospode investitora, malih božanstava kojima se vlast klanja sve do nivoa mora.

 

Branka PLAMENAC

Komentari

DRUŠTVO

SLUČAJ BATA CAREVIĆA: Sudstvo je golo

Objavljeno prije

na

Objavio:

Tužilaštvo je dugo žmurilo na slučaj Krimovice. Prenulo se tek u avgustu 2022. kada je Tužilaštvo u Kotoru pokrenulo postupak protiv Carevića zbog krivičnog djela uzurpacija državne imovine dok su se njegov sin Milan i porodična kompanija Carinvest teretili za uzurpaciju i gradnju bez dozvole

Osnovni sud u Kotoru oslobodio je nekadašnjeg predsjednika Opštine Budva Marka Bata Carevića optužbi da je protivpravno uzurpirao preko pola miliona kvadrata državnog zemljišta, u selu Krimovica iznad Budve. Sudija kotorskog Osnovnog suda Veljko Bulatović osudio je za uzurpaciju Carevićevog sina Milana na pola godine kućnog zatvora, a njihovu kompaniju Carinvest kaznio sa 100.000 eura. Sudskom odlukom će tako Carevići otetu državnu zemlju platiti 16 centi, dok se u isto vrijeme na toj lokaciji kvadrat prodaje i do 140 eura.

U međuvremenu, za skoro deceniju otkako su uzurpirali 612.000 kvadratnih metara državnog zemljišta, Carevići su ga ,,priveli namjeni” pa su na njemu bespravno izgradili preko 6.000 kvadrata stambeno- poslovnih objekata. Na zvaničnom sajtu kompanije Carević reklamira se etno kompleks na Krimovici koji sadrži vile sa bazenima, restorane, farme, objekte za uzgoj domaćih životinja, zasade maslina, pogone za proizvodnju hrane.

Sumnje da je u Krimovici došlo do uzurpacije državnog zemljišta od strane Carevića prvi put je u februaru 2020. objavila Mreža za afirmaciju nevladinog sektora (MANS). Iz MANS-a su i tada isticali da Careviću koji je bio funkcioner Demokrtskog fronta (DF) nije smetalo što je od početka uzurpacije pa i poslije toga na vlasti bila Demokratska partija socijalista (DPS).  MANS je i tada tvrdio da Carević nije mogo uzurpirati zemljište bez znanja države, optužujući tadašnje Ministarstvo poljoprivrede da je ,,uradilo sve kako bi legalizovalo” Carevićev kompleks.

Iako su svi objekti na uzurpiranom zemljištu izgrađeni bez građevinske i upotrebne dozvole, to nije smetalo da država za vrijeme DPS vladavine pomogne ovaj projekat kroz subvencije i kredite koji su odobravani preko Investiciono-razvojnog fonda (IRF). Iz MANS-a  su upozoravali i da su  državni organi imali punu informaciju o onome što se dešava na državnom zemljištu, jer je svaki od nelegalno podignutih objekata uredno registrovan u kotorskom katastru i upisan kao vlasništvo kompanije Carinvest.

Marko Carević je sve optužbe negirao uz tvrdnje da je u pitanju ,,stoprocentna neistina” i pokušaj da se on lično i politički diskredituje. Politički je Careviću dobro išlo jer je 2019. došao na čelo Opštine Budva. Na toj funkciji je sa prekidima ostao do početka 2022. u dva mandata.

Predrag NIKOLIĆ
Pročitajte više u štampanom izdanju Monitora od petka 25. oktobra ili na www.novinarnica.net

 

Komentari

nastavi čitati

DRUŠTVO

HAPŠENJE STRAHINJE KOPRIVICE, SINA DUGOGODIŠNJEG POLICIJSKOG FUNKCIONERA DUŠKA KOPRIVICE: Neobične veze

Objavljeno prije

na

Objavio:

Prema ranije prikupljenim dokazima, Strahinja i njegov otac Duško bili su na spisku za likvidaciju kriminalnih grupa koje sarađuju sa škaljarskim kriminalnim klanom. Sada je mlađi Koprivica uhapšen pod sumnjom da je vodio kriminalnu grupu koja je poslovala sa visokopozicioniranim članom škaljarskog klana Igorom Krstovićem

 

Strahinja Koprivica iz Nikšića, sin dugogodišnjeg policijskog funkcionera u penziji Duška Koprivice, uhapšen je u akciji koju su po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva izveli pripadnici Specijalnog policijskog odjeljenja. Osim njega, uhapšeni još Blažo Đurković, Nikola Vukotić i Marinko Koprivica, a naredbom o sprovođenju istrage obuhvaćen je i visokorangirani pripadnik kriminalnog škaljarskog klana, Igor Krstović, koji je odranije u pritvoru.

Strahinju Koprivicu tužilaštvo tereti da je  organizovao kriminalnu grupu koja je u države Evropske unije švercovala veće količine droge i cigareta.

Koprivica je, prema dokazima istražitelja, od Krstovića navodno kupovao drogu koju je švercovao u zemlje Evropske unije. Iz skaj komunikacije koju su objavili mediji, a koje Specijalno državno tužilaštvo smatra dokazom, proizilazi da je kriminalna grupa Strahinje Koprivice jednom sedmično prebacivala cigarete preko granice.

Komunikaciju o švercu uhapšeni Koprivica, koji je na kriptovanoj aplikaciji koristio nadimak Princip, vodio je 23. juna 2020. godine. Tokom te prepiske on objašnjava uhapšenom pripadniku policijskog kartela Vladimiru Bajčeti od kada Koprivice “rade” cigarete, koliki procenat uzimaju, kome ih predaju preko granice sa Bosnom i Hercegovinom, ali i koga su izbacili iz posla.

Iz iste komunikacije proizilazi da su cigarete koje je Koprivica krijumčario preko crnogorske granice, osim u Italiji i Hrvatskoj, završavale u Trebinju, Sarajevu i Banjaluci.

Nikšićanin koji je na Skaj aplikaciji koristio  nadimak Zigi 29, objašnjavao je pripadniku takozvanog policijskog narko-kartela da Koprivica krijumčarene duvanske proizvode u Trebinju predaje Radomiru Ninkoviću, zvanom Rašo Letva, koji je na Skaju pisao sakriven iza nadimka Toti.

“Brate, sve sam do sad bio s njim, svašta mi je nešto pričao. Njegovo to ide za Banja Luku, za Sarajevo. Tamo je 30 eura veća cijena, razumiješ… Letvi daju Duško i Željko Lazović 200 kartona nedjeljno, daje mu on (Koprivica) 400 kartona…on ima svojih 100 kartona. Nedeljno mu to ide. Njemu šleper nedeljno ide, četiri šlepera mjesečno on uzima samo od ovih ođe”, stoji u prepisci.

Ime Strahinje Koprivice nije nepoznato crnogorskoj javnosti i istražiteljima. On je 2018. godine pred nadležnim organima saslušan u svojstvu svjedoka u postupku koji je tada pokrenulo Specijalno državno tužilaštvo protiv tri kriminalne grupe koje su predvodili Nikšićanin Ranko Radulović, Kotoranin Igor Vukotić i albanski državljanin Erogen Brajović.

Svetlana ĐOKIĆ
Pročitajte više u štampanom izdanju Monitora od petka 25. oktobra ili na www.novinarnica.net

 

Komentari

nastavi čitati

DRUŠTVO

PODIGNUTA OPTUŽNICA POTIV MILIVOJA KATNIĆA I ZORANA LAZOVIĆA: Iz vrha sistema na optuženičku klupu

Objavljeno prije

na

Objavio:

U saopštenju objavljenom na sajtu SDT-a navodi se da je optužnica podignuta jer je iz dokaza prikupljenih u izviđaju i istrazi utvrđeno da postoji osnovana sumnja da je Lazović, u 2020. godini, u Crnoj Gori, organizovao kriminalnu organizaciju, čiji su pripadnici postali okrivljeni Milivoje Katnić, Petar Lazović i Saša Čađenović, kao i druge za sada nepoznate osobe

 

 

Za nepunih 20 dana crnogorska javnost će imati priliku da čuje šta bivši glavni specijalni tužilac Milivoje Katnić i bivši pomoćnik direktora Uprave policije Zoran Lazović imaju da kažu na optužbe koje je specijalni tužilac Miloš Šoškić napisao i opisao u svoj tužilačkom aktu. Naime, za 8.novembar je, u podgoričkom Višem sudu, zakazana kontrola optužnice protiv nekadašnjih čelnika tužilaštva i policije.

Tužilac Šoškić je, uz optužnicu, zatražio da se Katniću i Lazoviću produži pritvor, što je sud dan kasnije prihvatio, uz ocjenu da bi dvojica optuženika mogli pobjeći ukoliko im se ukine pritvor, ali i zbog navodne mogućnosti da Katnić ponovi krivično djelo koje mu se stavlja na teret – zloupotreba službenog položaja. Nijesu objasnili kako bi to uradio, budući da Katnić godinama nije tužilac već penzioner. Lazoviću, koji je označen kao organizator ove kriminalne grupe, pritvor je produžen i zbog „posebno teškog djela“ koje mu se stavlja na teret. Ni za ovakav stav javnost nije dobila detaljnije obrazloženje.

Nije se tužilac Šoškić samo potrudio da u zakonom predviđenom roku napiše svoj optužni akt, što je prilično neuobičajeno za ovdašnje prilike, već su se iz SDT-a potrudili i da detaljno opišu za šta se sve terete Lazović i Katnić. Tako se u saopštenju objavljenom na sajtu SDT-a navodi da je optužnica podignuta jer je iz dokaza prikupljenih u izviđaju i istrazi utvrđeno da postoji osnovana sumnja da je Lazović, u 2020. godini, u Crnoj Gori, organizovao kriminalnu organizaciju, čiji su pripadnici postali okrivljeni Milivoje Katnić, Petar Lazović i Saša Čađenović, kao i druge za sada nepoznate osobe.

Objašnjava se da je Lazovićeva kriminalna grupa, navodno, sarađivala sa kriminalnom organizacijom koju je predvodio Radoje Zvicer (kavački klan). „I imala za cilj vršenje krivičnih djela zloupotreba službenog položaja, za koja se po zakonu može izreći kazna zatvora u trajanju od četiri godine ili teža, i to nepreduzimanjem krivičnog gonjenja prema istaknutim članovima te i svoje kriminalne organizacije, a radi sticanja nezakonite dobiti i moći, a postojao je uticaj dijela kriminalne organizacije na izvršnu vlast – Upravu policije Crne Gore i druge važne društvene činioce – Specijalno državno tužilaštvo“, piše u saopštenju. Prema ocjeni specijalnog tužioca Šoškića, iz dokaza prikupljenih u prethodnom postupku, postoji osnovana sumnja da je Zoran Lazović, u decembru 2020.godine, kao pomoćnik direktora Uprave policije za Sektor za suzbijanje organizovanog kriminala i korupcije, protivpravnim iskorišćavanjem svog službenog položaja, pribavio korist srpskim državljanima Veljku Belivuku i Marku Miljkoviću, pripadnicima kriminalne organizacije Radoja Zvicera. „Na način što je, na zahtjev R.Z., koji mu je prenio njegov sin, optuženi P.L., obezbijedio da im se ukine zabrana ulaska u Crnu Goru i tako im pribavio korist u vidu prava da uđu i borave u Crnoj Gori, što im je bilo zabranjeno, jer su predstavljali prijetnju po nacionalnu i unutrašnju bezbjednost, a što su V.B. i M.M. iskoristili, jer su, tokom januara, boravili u Crnoj Gori, kod R.Z., organizatora svoje kriminalne organizacije“, piše u saopštenju.

Tvrdi se i da su Belivuk i Miljković ostvarivali i neposredan susret i ručak sa okrivljenim Lazovićem, koji je potom, zajedno sa Katnićem, a u cilju prikrivanja izvršenog krivičnog djela, u javnim nastupima, obmanjivao javnost da su ta lica u Crnu Goru ušla na zahtjev policije Republike Srbije i da su prema njima Uprava policije Crne Gore i on kao starješina preduzimali policijske mjere i radnje, u skladu sa zakonom. U opširnom saopštenju navodi se i da postoji osnovana sumnja da su okrivljeni Zoran Lazović i Milivoje Katnić, u decembru 2020. godine, zajednički, protivpravnim iskorišćavanjem svojih službenih položaja i ovlašćenja i nevršenjem svojih službenih dužnosti, pribavili korist Dušku Roganoviću, istaknutom članu Zvicerove kriminalne organizacije.

„Jer okrivljeni Z.L. nije naredio da policija i kod D.R. inicira pretresanje i protiv njega podnese izvještaj kao dopunu krivične prijave, iako su prethodno prikupljeni dokazi i obavještenja iz kojih je proizilazio osnov sumnje da je učinio krivično djelo stvaranje kriminalne organizacije i druga za koja se goni po službenoj dužnosti“, piše u saopštenju. Dodaje se da je Lazović nakon toga, navodno, kao organizator kriminalne organizacije, naredio Katniću da po službenoj dužnosti ne pokreće postupak protiv Roganovića, što je on i prihvatio. „Pa je naložio optuženom specijalnom tužiocu S. Č. da ne pokreće postupak protiv D. R., ne odobri policiji da podnese i sam da ne podnosi sudu zahtjev za donošenje naredbe za pretresanje njegovog stana i drugih prostorija, što je S. Č. prihvatio, zbog čega su službenici policije inicirali pretresanje kod drugih lica i samo protiv njih, po nalogu S.Č. podnijeli izvještaj kao dopunu krivične prijave, ali ne i protiv D.R., pa su mu tako okrivljeni Z. L. i M. K. i optuženi S. Č. pribavili korist u vidu nepreduzimanja radnje dokazivanja i nepokretanja postupka protiv njega“, objašnjavaju iz SDT-a.

Za specijalnog tužioca Miloša Šoškića postoji osnovana sumnja da je Katnić, kao glavni specijalni tužilac, u januaru 2022. godine, u Podgorici, zajedno sa optuženim Čađenovićem, koji je bio obrađivač predmeta, nevršenjem svoje službene dužnosti pribavio korist optuženom Petru Lazoviću, ali i Ljubu Miloviću, Radoju Zviceru, Dušku Roganoviću, i još sedmorici pripadnika te kriminalne organizacije. „ Jer iako je znao da postoje osnovi sumnje da su učinili krivična djela za koja se goni po službenoj dužnosti, (Katnić – prim. Monitora) se saglasio sa odlukom koju je donio optuženi S.Č., da se ne preduzima krivično gonjenje protiv njih, a potom je okrivljeni M.K. u javnim i medijskim nastupima obmanjivao javnost da optuženi P. L., sin okrivljenog Z.L., nije pripadnik kriminalne organizacije R. Z., već prikriveni policijski službenik na tajnom zadatku, dok je, nakon što je utvrđeno da je optuženi S.Č. donio očigledno nezakonitu odluku, Specijalno državno tužilaštvo, a nakon sprovedene istrage, podiglo optužnicu protiv 11 optuženih lica, zbog velikog broja teških krivičnih djela, a po kojoj je u toku krivični postupak pred sudom“, pojašnjava se u saopštenju.

U opširnoj objavi navodi se i da postoji osnovana sumnja da je Zoran Lazović, od marta 2021. do marta 2024. godine, lažno prikazivao činjenice o porijeklu novca za koji je znao da je pribavljen kriminalnom djelatnošću. „Kao javni i bivši javni funkcioner, Agenciji za sprječavanje korupcije je podnosio izvještaje u kojima je lažno prikazivao da je ostvarivao prihode od poljoprivrede u iznosima od po 2.500,00 € mjesečno, iako nije vršio promet poljoprivrednih proizvoda i hrane, niti je u registar ministarstva nadležnog za poslove poljoprivrede upisan kao proizvođač poljoprivrednih proizvoda namijenjenih tržištu, već je na taj način lažno prikazivao porijeklo novca pribavljenog kriminalnom djelatnošću – izvršenjem krivičnog djela stvaranje kriminalne organizacije za koje je protiv njega podignuta optužnica, i kriminalnom djelatnošću – neovlašćenom prodajom opojne droge i krijumčarenjem i prodajom cigareta svog sina – optuženog P.L., protiv kojeg je Specijalno državno tužilaštvo podiglo više optužnica#, objašnjavaju iz SDT-a. Specijalni tužilac Šoškić starijeg Lazovića i Katnića tereti i za nedozvoljeno držanje oružja, jer kako navodi postoji osnovana sumnja da su u aprilu ove godine, u kućama koje koriste, u Bijelom Polju i Danilovgradu držali vatreno oružje i municiju, za koje je im nije izdata odgovarajuća isprava o oružju, a da je Lazović držao i djelove oružja i municiju, čije držanje je građanima zabranjeno.

Svetlana ĐOKIĆ

Komentari

nastavi čitati

Izdvajamo