Povežite se sa nama

MONITORING

Tajanstveni veleposjednici

Objavljeno prije

na

Na nedavnom obeležavanju dvadesete godišnjice obnavljanja rada DS-a, predsednik stranke i čitave Srbije, Boris Tadić, akcenat u prigodnom govoru stavio je na borbu protiv organizovanog kriminala. ,,Kriminalcima objavljujemo rat koji nećemo okončati dok ih ne počistimo iz Srbije kako bismo građanima Srbije obezbedili bolju budućnost”. Poruka jasna da jasnija ne može biti. ,,Počistiti iz Srbije” trebalo bi da znači da je organizovani kriminal ,,više uvezen”, pa da ga treba tek ,,počistiti”. Nije tako jednostavno. Mreža organizovanog kriminala se, naizgled, odmotava, ali je već sada pitanje – koliko daleko će se u tome ići. Koliko se može, a koliko sme? PIPCI: Državni sekretar u srpskom Ministarstvu pravde, Slobodan Homen, kaže da Srbija sprema konačni udarac na vrh narko mafije. ,,Sada je na Specijalnom tužilaštvu za organizovani kriminal da na primeru Darka Šarića raskrinka spregu narko-kriminala sa krupnim kapitalom, strankama i pojedinim medijima, kako u Srbiji tako i u regionu”.

Srpska štampa je puna informacija o kupovini zemljišta i firmi od strane familije Šarić, o bliskom druženju sa delovima ,,džet seta”, ali se još ne nadzire suština organizovanog kriminala – veza države i mafije. Mediji su nedavno, plasirao informaciju o bliskim rodbinskim i poslovnim vezama šefa kabineta ministra policije Ivice Dačića, Branka Lazarevića. Kako se navodi, Lazarevićev šurak, izvesni Nikola Dimitrijević, kupio je prošle godine poljoprivredno dobro Mitro-Srem, u čijem Upravnom odboru su dva bliska saradnika Darka Šarića, biznismen Zoran Ćopić i advokat Andrija Krlović. Kupovinu Mitro-Srema obavila je Dimitrijevićeva firma DTM Relations u kojoj je do avgusta 2007, Dačićev bliski saradnik imao udeo od 40 odsto. Dalje se stvar ,,odvija” tako što se tvrdi da je pomenuti Ćopić bio bliski saradnik Antona Stanaja, vlasnika Rokšpeda koji je 2007. godine uhapšen u Srbiji zbog duvanskog šverca. Tvrdi se da je Ćopić za račun Stanaja kupovao firme, a po nalogu Stanka Subotića.

U dnevniku Danas se autorka ,,portreta” Darka Šarića, poziva na policijske izvore i tvrdi da ,,trag Darka Šarića vodi i ka srpskim političkim partijama, naročito kada je reč o prethodnoj izbornoj kampanji”, te da se ,,spekuliše da Šarići imaju ljude u svim segmentima srpske države”.

Dačić i njegov šef kabineta decidirano su odbili navode o umešanosti Branka Lazarevića u poslove Šarića. Dačić je sve protumačio namernim podmetanjem koje bi trebalo da ga kompromituje i zaustavi.

LATIFUNDISTI: Šarići su se u januaru 2009. godine našli u inoviranoj, elektronskoj Beloj knjizi srpske policije. Ministar Dačić tvrdi da u Srbiji ima od 15-20 narko grupa od oko 40 raznoraznih kriminalnih gangova za koje je sve karakteristično da su ,,multi- task” kriminalci, od svega pomalo. Osam grupa je potpuno razotkriveno, tvrdi Dačić. Poslednje hapšenje u Novom Sadu, Šarićevog advokata Radovana Štrpca, njegove supruge Dubravke i Stevice Kostića, trebalo bi da dovede do otkrivanja šta je sve imovina Šarićevih.Već je odlučeno da se ona privremeno oduzme, shodno nedavno usvojenom Zakonu o oduzimanju imovine stečene krivičnim delima.

Od Štrpca i društva se očigledno očekuje da istrazi otkriju kako su Šarići pazarili po Srbiji, ko su lažni-nominalni vlasnici i da o svemu tome svedoče jer bez toga neće biti pravog posla za državu. Pretpostavlja se, za sada, da su Šarići pravi vlasnici i nekoliko hiljada hektara poljoprivrednog zemljišta u Vojvodini koje su kupovali u slučajevima prethodno propalih privatizacija kada su raniji vlasnici ostali, zbog neizmirenih ugovornih obaveza, bez firmi. Zbog toga je priveden i ,,poznati biznismen” Mile Jerković iz Novog Sada, ali je pušten nakon saslušanja.

Ustanovljeno je da je Darko Šarić kupio većinu firmi koje je Jerković ,,izgubio”. Radi se, uglavnom, o poljoprivrednim dobrima u Vojvodini. Tvrdi se da je isplata izvršena u Šarićevoj vili na novosadskom Tatarskom brdu. Sastanke je navodno zakazivao Šarićev advokat Štrpac…
Mile Jerković je poznat kao blizak prijatelj Željka Ražnatovića Arkana kojem je na svadbi sa Svetlanom, poklonio kravu i tele. Prijateljstvo sa Arkanom je iz ratnih vremena, sa ratišta iz Zapadne Slavonije, gde je od Arkana dobio čin potpukovnika. U međuvremenu, Jerković je novac zarađen kriminalom legalizovao kupujući poljoprivredno zemljište i transportna preduzeća…
Za njega je advokat Štrpac najbolji za svedoka saradnika jer je on za Šariće, kaže, obavljao kupovine. Najinteresantnija je ova izjava Jerkovića data Blicu: ,,Agencija za privatizaciju je Jedinstvo, bez naknade, predala Štrpcu i njih treba da pitate kako su firme otišle u ruke Šarića”.

AGENCIJA: Ministar Dačić koji obećava da će srpska država ići na ,,sam vrh” narko mafije, nigde ne nagoveštava gde je taj vrh? Zar Šarići, prema dosadašnjim istragama, nisu vrh? Ili postoji i ,,vrh vrhova” što bi po logici delovanja organizovanog kriminala, trebalo da bude deo državnih struktura? Dačić kaže da je spreman da podnese ostavku ukoliko se ispostavi da su njegovi saradnici imali veze sa Šarićima.

Do sada se ispostavilo da su u srpskoj privatizaciji, otvoreno ili skriveno, učestvovali raznorazni krupniji i sitniji kriminalci. U slučaju Darka Šarića govori se kao o osumnjičenom za najteži – organizovani kriminal. S tim u vezi ne bi trebalo ispustiti iz vida i tekst koji je plasirao tabloid Kurir.

Izvesni Č.L. Novosađanin koji živi (i radi) u Australiji, kako tvrdi Kurir, obratio im se sa interesantnim informacijama.U pokušaju da kupi novosadski hotel Vojvodina, osujetio ga je Sreten Jocić-Joca Amsterdam. Na predlog Jocića, sreli su se u beogradskom Interkontinentalu, gde mu je on objasnio da je Vojvodina rezervisana za njegove prijatelje, a da u zamenu nudi posredovanje u kupovini nekog elitnog beogradskog hotela. Novosađanin se odmah vratio u Australiju, gde je navodno slučaj prijavio tamošnjem Interpolu i načelniku novosadske policije. A zatim i Kuriru. Istraga smatra da je hotel Vojvodina danas u rukama Šarića. Tvrdi se da je Joca Amsterdam imao ulogu rasterivača kupaca i u drugim Šarićevim transakcijama.

VIP: Familija Šarić je njegovala veze i sa estradom. Pevačica Dara Bubamara se ponosi bliskošću sa braćom (,,sjajni ljudi”), ali poriče saznanje o njihovom poslovima i poreklu bogatstva. Mlađani Nikola Rokvić kaže da su sarađivali ,,čisto profesionalno”,a Aca Pejović koji je i u februaru imao nastup u Šarićevom novosadskom klubu Mistik, da neće da odgovara na nezgodna pitanja o svojim prijateljima.

U Mistiku su pevali i Nina Badrić, Vlado Georgijev, a bliskost Goge Sekulić poreklom iz Pljevalja i braće, niko ne može sakriti. Pre nekoliko dana ona je sa sobom, usred afere Šarić, na ,,bal” Marijane Mateus, povela Svetlanu Šarić, suprugu Duška Šarića. Nekadašnja manekenka Svetlana kratko je uređivala svoje novine Kod koje su se bavile uzbudljivim životom srpskog džet seta.
No, poznata je i bliskost političara sa estradom. Tako je sam ministar Dačić nedavno bio na slavi kod zemljakinje Svetlane Ražnatović, protiv koje tužilaštvo završava istragu za pljačku 25 miliona maraka od transfera fudbalera.

SLOBODAN PAVLOVIĆ, DOPISNIK DANASA IZ VAŠINGTONA
Dačić dobar Srbiji, dobar i Americi

MONITOR: Šta Vama govori posjeta Ivice Dačića SAD, šta se od njega tu očekivalo?
PAVLOVIĆ: Govori mi o još jednoj evidentnoj potvrdi pragmatične američke spoljne politike koja se – ne samo kad je reč o našem regionu – zasniva na principu da će oni tražiti zajednički jezik i, uopšte, poslovati i sarađivati sa legitimnim predstavnicima svih država s kojima imaju diplomatske odnose. Sagovornici u Vašingtonu o tome govore i javno, ništa ne krijući niti prećutkujući i, kako naglašavaju, pri tome imaju u vidu ,,isključivo svoj nacionalni interes”.
Tako je i sa Srbijom – i pre i posle oktobra 2000. Naravno, nadležnima su ovde dobro poznati lik i delo i Aleksandra Vučića (koji je jesenas bio u Vašingtonu) i sad Ivice Dačića, ali si ih obojicu pozvali kao visoke predstavnike ,,relevantnih političkih snaga u Srbiji”.
Istovremeno, Srbija se ovde i zvanično označava kao ,,značajan faktor stabilnosti u regionu”, pri čemu se – za razliku od jednostranih tumačenja koja se tim povodom koriste u Beogradu – tu veoma ima u vidu i određena, jos prisutna strepnja (imajući u vidu ne tako davna iskustva) da se naša Srbijica ne pretvori ponovo u nekakav remetilački faktor, koji će početi da dovodi u pitanje uspostavljenu ravnotežu na našem delu Balkana i, uopšte, u Evropi. U to ime u Vašingtonu se prihvataju i veoma lepo tretiraju i svi vodeći predstavnici aktuelne političke stvarnosti Srbije – uključujući i one koji su nekad pripadali najbližem okruženju Miloševića i Šešelja. Obrazloženje je jednostavno: ako su oni i danas dobri Srbiji, dobri su i za Ameriku – dok se drugačije ne pokaže.

Nastasja RADOVIĆ

Komentari

Izdvojeno

VLADIN NOVOGODIŠNJI POKLON  SUDIJAMA USTAVNOG SUDA: Dodatak za korupciju

Objavljeno prije

na

Objavio:

Posljednjeg dana prošle godine, Vlada je donijela Odluku o izmjeni i dopuni Odluke o specijalnom dodatku, kojom je 60 posto na osnovnu zaradu častila sudije Ustavnog suda Crne Gore.  Sudije tog suda nijesu do sada bile obuhvaćene vladinim odlukama o specijalnom dodatku, a poklon je uslijedio nakon sukoba vlasti i opozicije oko kontrole u tom sudu

 

 

Dan prije nego je na vrata  pokucala  2025.godina, 30. decembra prošle godine, Vlada je donijela Odluku o izmjeni i dopuni Odluke o specijalnom dodatku, kojim je 60 posto na osnovnu zaradu častila sudije Ustavnog suda Crne Gore.  Kako se navodi u dokumentu koji je potpisao premijer Milojko Spajić, Odluka je donijeta „bez održavanja sjednice, na osnovu pribavljenih saglasnosti većine članova“. Može valjda i tako.

U članu 15b Odluke, navodi se: „ U Ustavnom sudu pravo na specijalni dodatak ostvaruju Predsjednik i sudije u visini do 60 posto od osnovne zarade“.

Prema podacima koje je objavio na svojoj internet stranici Ustavni sud Crne Gore, plate sudija tog suda ni sada nijesu male. Prema zvaničnim podacima za period od 1.januara 2024. do 31. decembra 2024.godine ,  prosječna bruto zarada predsjednice Ustavnog suda Snežane Armenko  iznosila je 3416 eura, sudije Budimira Šćepanovića 3465 eura, sutkinje Desanke Lopičić 3493 eura, Momirke Tešić 3429 eura i Faruka Resulbegovića 3132 eura.  Sa povećanjem do 60 posto,  odnosno specijalnim dodatkom, bruto zarade sudija Ustavnog suda, mogle bi ići i i preko pet hiljada eura.  Podataka o neto zaradama  sudija Ustavnog suda nema u zvaničnim podacima. One su nešto manje. Primjera radi, prema imovinskom kartonu sudije Budimira Šćeopanovića, njegova se neto zarada kretala do 2815 eura tokom 2023. godine.

Sudije Ustavnog suda nijesu do sada bile obuhvaćene vladinim odlukama o specijalnom dodatku, iako su neke od njihovih kolega iz pravosuđa (Apelacioni sud, Viši sud, Vrhovni sud) na tom spisku.

Milena PEROVIĆ
Pročitajte više u štampanom izdanju Monitora od 17. januara ili na www.novinarnica.net

 

Komentari

nastavi čitati

Izdvojeno

NAKON TRAGEDIJE NA CETINJU: Mreža mržnje

Objavljeno prije

na

Objavio:

Dok policija i tužilaštvo najavljuju obračun sa sijačima mržnje nakon zločina na Cetinju, bez dovoljno informacija o konkretnim mjerama,  pojedinci na društvenim mrežama i dio regionalnih i domaćih medija i dalje pletu mrežu mržnje

 

 

Provala govora mržnje nakon tragedije na Cetinju ne jenjava, dodatno onespokojavajći i ulivajući strah.  Dok nadležni o tragediji daju dozirane(na početku i pogrešne) informacije, te još uvijek ne rasvjetljavaju bitne činjenice o ovom masovnom ubistvu, pojedinci na društvenim mrežama i dio regionalnih i domaćih medija pletu mrežu mržnje.

Podstaknuti političarima i djelom ,,analitičara”, koji su se odmah nakon tragedije osjetili pozvanim da javno saopšte nešto ,,bitno”, na društvenim mrežama se otvoreno i nekažnjeno zloupotrebljava tragedija za obračun sa Cetinjem, sa crnogorskim ili srpskim ,,krivcima”.

Uprava policije i Tužilaštvo dodatno su doprinijeli ovom problemu nedjelovanjem i zakašnjelim saopštenjima o “preduzimanju mjera i radnji”, bez dovoljno informacija o konkretno preduzetim aktivnostima, saopštili su iz Centra za demokratsku tranzicju (CDT).

Policija i tužilaštvo uključili su se tek nakon više od deset dana, saopštenjem da će procesuirati govor mržnje. Iz Uprave policije su ove sedmice poručili da su tužioca obavijestili o neprimjerenim komentarima i tekstovima na jednom portalu. Kazali su da, uzimajući u obzir da su u posljednjih 10 dana izraženi negativni i neprimjereni komentari na društvenim mrežama i drugim otvorenim izvorima, koji su uzrokovani tragedijom na Cetinju, službenici Uprave policije sa svim pojedinačnim navodima blagovremeno upoznaju državno tužilaštvo po mjesnoj nadležnosti.

Iz Višeg državnog tužilaštva su podsjetili da to tužilaštvo, u okviru svoje nadležnosti, ali i sva druga tužilaštva, kao i policija,  prate sve komentare i objave povodom tragičnog događaja na Cetinju, koji mogu sadržati elemente govora mržnje i preduzimaju mjere i radnje.

Prije nadležnih, reagovali su uznemireni građani. ,,Danima sam čitala otrovne komentare na društvenim mrežam. Nijesam mogla vjerovati da u pojedenim ljudima postoji tolika količina mržnje. U objavama i komentarima se pisalo: Cetinje ne treba razoružati, njega treba razoriti. Sjeme zla je tu posijano, Smrt Cetinju“, Nigdje krsta, nigdje Čirilice (ovo se odnosilo na smrtovnice djece). Dobro je da se izrodi pobiju između se, treba baciti atomsku bombu, tamo su  sve ludaci, potomci italijanske kopiladi, demonizovani izrodi…”, kaže za Monitor S. D. koja je prikupila 17 primjera govora mržnje povodom tragedije na Cetinju s namjerom da ih preda tužilaštvu.

,,To je trebao neko  pravno da uobliči, a pravo nije moj teren. Uputili su me na čovjeka koji je napisao preko 100 prijava. On je završio ostalo”, objašnjava sagovornica Monitora.

Predrag NIKOLIĆ
Pročitajte više u štampanom izdanju Monitora od 17. januara ili na www.novinarnica.net

 

Komentari

nastavi čitati

Izdvojeno

PREGOVORI ZA FORMIRANJE VLASTI U PODGORICI: Centar uskih interesa   

Objavljeno prije

na

Objavio:

U ponedjeljak se činilo da će  Pokret za Podgoricu (PZPG), blizak predsjedniku države Jakovu Milatoviću, ući u koaliciju za Demokratskom partijom socijalista (DPS), i partnerima.   U utorak su stvari krenule u potpuno drugačijem pravcu – vaskrsnuo je model građanskog centra i  „jedinstvenog PES-a“.  Šta god da je u pozadini pregovaračkih obrta, sve su prilike da je u njegovom centru sila uskih političkih interesa.  Teško da se ovako važne pretumbacije mogu desiti mimo volje i uticaja međunarodnog faktora. Preczinije, Kvinte

 

 

Kao da politički pravac određuje kakva viša sila, a ne politička logika, programi i principi, pregovori o formiranju vlasti u Podgorici za javnost su postali nedokučiva formula. Sve može i sve je nepredvidivo. Javnost je tu samo da navija.

U ponedeljak se činilo da će  Pokret za Podgoricu (PZPG), blizak predsjedniku države Jakovu Milatoviću, ući u koaliciju za Demokratskom partijom socijalista (DPS), i partnerima (Evropski savez i Stranka evropskog razvoja).  Skupa, imali bi 30 odbornika u lokalnom parlamentu, odnosno većinu.  U subotu, 28. decembra, posljednji je rok da se izabere predsjednik/ca Skupštine Glavnog grada, a rok da se konstituiše podgorički parlament  ističe 5. januara naredne godine.  U protivnom Podgorici prijete ponovni izbori.

Vidjeli smo: opozicija se oglašavala u medijima, predsjednik pričao o „antievropskoj i anticrnogorskoj vlasti“, nabrajajući sva njihova skorašnja nepočinstva, od navodnog ustavnog puča do netransparentnog i spornog  izbora čelnika ANB-a.  Kad se u tu jednačinu stave višemjesečne optužbe na relaciji Predsjednik -Premijer, logika sugeriše  da će se Milatović prikloniti DPS-u, odnosno opoziciji i da je to buduća podgorička vlast.  Bilo je toliko znakovito, da se Milatović čak slikao sa dva bivša predsjednika depees Ustavnog suda – Milanom Markovićem i Mladenom Vukčevićem, koji su mu potvrdili stav o Ustavnom sudu.  Falilo je samo da odnekud iskoči Filip Vujanović, za čiji je treći neustavni predsjednički mandat bio zaslužan Markovićev Ustavni sud.  I otvori šampanjac.  Vlasti su brujale o izdaji.  Iako im je tekovine sve teže razlikovati od  tekovina DPS-a.

Pregovori DPS –a i Milatovićevog pokreta navodno su imali  jedan  tehnički problem. Miloš Krstović, jedan od četiri odbornika PzPg, nije htio u koaliciju sa višedecenijskom bivšom vladajućom partijom.  No, taj problem opozicija očito nije smatrala nepremostivim kada je početkom sedmice gotovo slavila buduću vlast sa PzPG.

U utorak su  stvari krenule u potpuno drugačijem pravcu.  Osvanuo je tvit predsjednika  Milatovića da   budućnost Podgorice i Crne Gore treba pronaći kroz jačanje dijaloga i međusobnog razumijevanja između političkih subjekata i aktera građanskog centra – ideje koju je na prethodnim lokalnim, predsjedničkim i parlamentarnim izborima predvodio jedinstveni PES .  I dok javnost još pokušava da shvati kako se desio obrt i otkud  preko noći  jedinstveni PES i građanski centar,  blok vlasti i Milatovićev blok  sjeli su za pregovarački sto. To im, kažu, „ide u dobrom pravcu“.  Pregovori sa DPS-om i partnerima „odgođeni su“.

Pravac je prvi javno prepoznao bivši premijer Zdravko Krivokapić, među čijih su 12 apostola bili i Milatović i Spajić, kao ministri ekonomskog sektora u tadašnjoj vladi.  On je odmah tvitnuo da podržava predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića “koji je pružio ruku svom nekadašnjem PES-u za saradnju na obostrano korisnim osnovama, u funkciji svih građana Crne Gore”.

Nakon sastanka predstavnika PZPG sa blokom koji predvodi Spajićev PES, nosilac liste koalicije PES-Demokrate Saša Mujović saopštio je  da je stvorena “dobra osnova”, ali da tek treba da se vidi hoće li to biti pretočeno “u rezultat”.

“Pokazali smo da želimo kompromis i da smo spremni na ustupke, te da smo listi koju predvodi Milatović spremni da ponudimo saradnju, a u korist građana Podgorice i cijele Crne Gore”, rekao je Mujović. Odbornica PzPG-a Nađa Ljiljanić, saopštila je da je sastanak s vladajućim strankama prošao u najboljem redu, i da su razgovarali o principima na kojima treba konstituisati vlast.  Principi su, očigledno, relativna stvar. Poklope se sa političkim interesom.

Učinak  pregovarača se broji u funkcijama. Navodno je PZPG ponuđeno više od četvrtine: mjesto zamjenika gradonačelnika, potpredsjednik Skupštine Glavnog grada, Sekretarijat za finansije, Upravu lokalnih javnih prihoda, Sekretarijat za socijalno staranje, Sekretarijat za kulturu, KIC Budo Tomović, Muzeji i galerije, CIS, Parking servis ili Zelenilo, Sportski objekti.

Za razliku od eventualne koalicije PZPG sa DPS i partnerima, blok vlasti ima većinu sa partijom bliskom Milatoviću,  pa vlast u Podgorici može formirati bez URE Dritana Abazovića, koalicionog partnera Milatovićevih snaga.   Iz Abazovićeve URE su stigle optužbe na račun novog pravca PzPG, dok im Mujović, kaže, drži otvorena vrata ako žele da se vrate na “poznati teren”. URA svakako više nema nepoznati teren.

Nepoznati teren je još i sastanak Milatovića i Spajića koji se odigrao krajem prethodne sedmice. Spajić je saopštio prije sastanka da ide „da izbavi Milatovića iz zagrljaja DPS-a“.  Nakon sastanka, ni on ni Milatović nijesu saopštili ništa, a do danas je tajna o čemu su razgovarali i šta su dogovorili.  Ko je koga izbavio i od čega.  Zbunjujuće je svakako što je nakon sastanka Milatović par dana nastavio da kritikuje vlast, a potom okrenuo priču na građanski centar i jedinstveni PES.  Da li  je u međuvremenu bilo još nekih razgovora iza zatvorenih vrata, javnost ne zna.

Teško  da se ovako važne pretumbacije u CrnojGori mogu desiti mimo znanja  i uticaja međunarodnog faktora. Preciznije Kvinte. Kakav i koliki je to uticaj može se samo nagađati,  ali je primijetno da su strane adrese u Crnoj Gori ovih dana,  oko formiranja vlasti u Podgorici,  vrlo suzdržane. Nemaju primjedbi, možda bi se moglo reći .

Milatović je priču o građanskom centru aktuelizovao još ranije, tokom boravka u Briselu.   Krajem novembra saopštio je da će po povratku iz Brisela pozvati premijera Milojka Spajića na dijalog. „Okupljanje građanskog i evropskog centra, koji će diktirati tempo društvenih promena do ulaska Crne Gore u EU, ideja je koja je veća od svakog pojedinca ili partije“, poručio je. Kazao je da smatra da je u narednom periodu neophodno prevazići nesuglasice između snaga koje pripadaju građanskom centru i zajednički krenuti ka ostvarivanju najvažnijeg vanjskopolitičkog cilja – članstvu Crne Gore u EU do 2028. godine.

I Brisel  je potezima davao znak da želi „građanski centar“ u Crnoj Gori, koja je ove godine dobila IBAR, ali istovremeno zaradila blokiranje zatvaranja poglavlja 31 od strane susjedne Hrvatske.  Stigla je na naplatu politika podjela i tenzija, i Rezolucija o Jasenovcu izglasana glasovima parlamentarne većine,  pogurana od strane bloka Aleksandra Vučića u Crnoj Gori.

U narednom periodu, a nakon što je Spajić zvaničnim saopštenjem prihvatio ponudu Milatovića da se sastanu radi evropskog puta zemlje, premijer i Predsjednik su zaoštrili retoriku. Sastanak se desio tek krajem prošle sedmice, a njegov rezultat ostao tajna. Javnost je isključena iz procesa.

Šta god da je u pozadini pregovaračkih obrta u Podgorici,sve su prilike  da je u njegovom centru sila uskih političkih interesa.

Milena PEROVIĆ

Komentari

nastavi čitati

Izdvajamo